Uzun Boylu Bayanlar İçin Kıyafet Tavsiyeleri

Uzun Boylu Bayanlar İçin Kıyafet Tavsiyeleri

05 Eylül 2018

Kıyafet seçiminde doğru seçim çok önemlidir. Özellikle uzun boylu bayanların, kıyafet seçiminde yanlış kıyafet seçimi sizi daha uzun gösterebilir. Bu durum pek hoş bir görüntü olmayabilir. Bugünkü yazımızda sizlerle uzun boylu bayanların seçimleri konusunda tavsiyeler vereceğiz. 

Kıyafet Seçimleri

Öncelikle ilk olarak uzun boylu bayanların kıyafet seçimi sırasında kıyafetin desenine dikkat etmesi gerekmektedir. Dikine çizgili kıyafetleri kesinlikle tercih etmemelisiniz bu sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Bunun yerine eğer ki uzun boylu ve zayıf yapılıysanız yatay çizgili kıyafetler tercih edebilirsiniz. İkinci olarak Salaş kıyafetler sizin en iyi arkadaşınız diyebiliriz. Salaş kıyafetler zayıf ve uzun boylu iseniz üzerinizde çok iyi duracaktır ve bununla daha şık bir görünüm elde edeceksiniz. Elbise seçiminde de sizi daha uzun gösterecek modellerden uzak durmalısınız. Daha dökümlü, düğmeli modelleri tercih edebilirsiniz. Uzun elbiseleri bir kemer takarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 

Uzun boylu bayanların avantajlı olduğu bir durumda eşarp ve şal bağlama yöntemidir. Eşarbınızı omuzlarınızı omuzlarınızdan dirseklerinize kadar uzun bırakmanız sizi daha şık ve orantılı gösterecektir. Uzun boylu bayanların dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise ayakkabı seçimidir. Tercih etmeniz gereken ayakkabılardan en önde geleni babet ayakkabıdır. Bu ayakkabılar sizi hem rahat ettirecektir hem de size şık bir görünüm kazandıracaktır.

Bugün sizler ile birlikte kıyafet seçimlerinde dikkat edilmesi gerekenleri detayları inceledik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.